معرفی نرم افزار Revit Architecture و شاخصه های برتری آن

1395/02/18 رویت

4633964_1459606328.jpg

چرا و چگونه رویت در دنیای امروز بیشترین سهم رو از استفاده کاربران در بین نرم افزارهای معماری به خودش اختصاص داده؟

سوالی که سعی در پیدا کردن جوابش در مقاله کوتاه پیش رو داریم.

اگر واقع بینانه بخواهیم به این غول نرم افزاری که تولید کمپانی معروف Atudesk هستش نگاه کنیم میبینم که دلیل شهرتش تنها و تنها یک چیز است و اونهم حل اصلی ترین مشکل طراحان و معماران یعنی صرفه جویی در زمان برای ارائه یک طرح معماری هستش.

همانطور که خیلی از شما دوستان اطلاع دارید کمپانی Autodesk تولید کننده بسیاری از نرم افزار های سه بعدی همچون َAutocad و 3Dsmax می باشد اما قطعا در زمینه معماری نرم افزار رویت خلا بزرگی رو در بین معماران حل و فصل کرد.

اما چگونه رویت در کاهش زمان انجام یک پروژه موثر هستش؟
​دوستان فرض کنید که میخواهید پلان پروژه خودتون رو ترسیم کنید و همزمان با ترسیم دیوار های و جانمایی پنجره ها و درها در صفحه ای جداگانه درون نرم افزار سه بعدی شما از همون پلان در حال شکلگیری و باز هم به صورت هم زمان نماهای شما نیز در حال تولید و در نهایت پس از انجام فعالیت هاتون در حد چند ثانیه و با یک دستور به راحتی میتونید از حجم تولید شدتون Section و یا حتی Wall Section تهیه کنید. حالا خودتون با یه حساب سر انگشتی متوجه میشید که دیگه نیازی نیس زمانی برای ترسیم نماها و یا مدل سازی پروژتون بذارید. و تا همینجا کلی وقت رو برای انجام پروژه خریداری کردید.

6535555_1459606679.jpgمعضل دومی که رویت با امکانات خودش برطرف کرده اینه که قطعا دیگه هیچ کسی از لحاظ اندازه و مقیاس نمیتونه تو کارتون از شما ایراده بگیری یعنی برای مثال نمیتونه بگه که جانمایی پنجره شما در نما با پلان همخوانی نداره و با اینکه مقطع شما یا حجم و پلان شما همخوانی نداره چون اطلاعات تولید شده کاملا توسط خود نرم افزار تولید میشه و کاربر دچای خطای دید و یا بی دقتی در ترسیم نما و مقطع نمیشه.

5600213_1459606948.jpg

ناگفته نماند که رویت نیز مانند نرم افزارهای دیگه فرآیند های رندرگیری رو هم انجام میده که البته خیلی استفاده از اون برای تولید رندرهای باکیفیت توصیه نمیشه چون هنوز توانایی هاش محدوده تو این زمینه.

این پست خلاصه کوتاهی بود از نرم افزار رویت و قطعا در اینده در مورد امکانات بیشتر این نرم افزار بیشتر خواهیم دید. و همینطور تو یه مقاله مفصل اکثر نرم افزار های رقیب با رویت رو به همراه معایب و مزایای هر کدوم بررسی و مقایسه می کنیم. 

 دیدگاه ها

کپچا

1395/09/27 Latesha : Ennenhtiligg the world, one helpful article at a time.

1395/09/30 Tallin : Heck of a job there, it <a href="http://hscrnoco.com">abstuloely</a> helps me out.

1395/09/30 Fanny : Tha'ts going to make things a lot easier from here on out. http://jauhoxn.com [url=http://tdledjmy.com]tdledjmy[/url] [link=http://mrwthy.com]mrwthy[/link]

1395/10/02 Morey : How neat! Is it really this <a href="http://swjbhgva.com">siplem?</a> You make it look easy.

1395/10/02 Keisha : That's an innouiegs way of thinking about it. http://oxgfdo.com [url=http://gvrwemf.com]gvrwemf[/url] [link=http://jdbzyrc.com]jdbzyrc[/link]