نقد و بررسی نرم افزار Lumion


تو این پست قصد داریم نگاهی کوتاه داشته باشیم به نرم افزار Lumion که این روزها کمتر معماری هستش که در زمینه تصویرسازی سه بعدی سر رشته داشته باشه اما اسم این نرم افزار رو نشنیده باشه. اما اساسا کاربرد لومیون و وجه تمایزش با دیگر نرم افزارهای سه بعدی چیه؟

8290344_1460372438.jpg

لومیون توسط کمپانی Act-3D ساخته شد و هدف اصلیش ایجاد امکاناتی ساده تر برای تولید یک انیمیشن معماری با توجه به زمانی اندک هستش و دقیقا تفاوتش با دیگر نرم افزارهای مشهور و سنتی تولید کننده انیمیشن زمانی بسیار اندک در تولید یک فیلم معماری است که این زمان از چندین هفته فعالیت در نرم افزارهایی مثل مکس و ... به چندین ساعت و یا نهایتا چندین روز در نرم افزار لومیون تقلیل پیدا میکنه. همچنین یکی دیگه از این تفاوت ها مربوط به ریل تایم ( Real Time ) بودن نرم افزار لومیون میشه به این معنا که شما پروسه تغییرات موجود در پروژه از متریال دهی، نورپردازی تا حرکت دوربین را به راحتی و با کیفیت بالا می توانید در حین انجام پروژه مشاهده کنید که این فرایند در نرم افزارهای مکس و پلاگین ویری امکان پذیر نیست و شما مجبورید برای مشاهده فرآبندهای انجام پروژه با نور و متریال و حرکت دوربین از پروژه خود رندر بگیرید که بسیار طاقت فرساست.

4507334_1460372481.jpg

در کنار یه چنین موهبت بزرگی که لومیون در اختیار کاربرانش قرار میده همیشه نقد هایی هم به این نرم افزار هست که برای مثال میشه به مصنوعی بودن انیمیشن های تولید در این نرم افزار نسبت به نرم افزاریی هایی همچون مکس و پلاگین ویری اشاره کرد که البته خیلی از منتقدین هم این نقد رو منصفانه و منطقی نمیدونن چون معتقدند که اساس و هدف اصلی لومیون ارائه یک رندر در حداقل زمان ممکن هستش پس نباید از اون انتظار رقابت با نرم افزار های دیگه رو که شاید خروجی نهایی برخی از کارهاشون به چند هفته هم بکشه داشت. ناگفته نماند که لومیون در نسخه جدیدش بسیار پیشرفت محسوس داشته و نشون داده که قدم به قدم داره به یه نرم افزار بدون رقیب تبدیل میشه که بتونه رندرههای با کیفیتی رو در اختیار کاربر قرار بده.

3978729_1460372519.jpg

اما حرف از نسخه جدید یعنی Lumion 6 شد پس بهتره که یه صحبتی هم داشته باشیم در مورد اخرین ورژن این نرم افزار که به شدت مورد توجه قرار گرفت و خیلی از کاربران این نرم افزار رو در امکانات و ارائه رندرهای واقع گرایانه تر شگفت زده کرد. بهتره اشاره ای داشته باشیم به چند مورد از تغییرات مهمی که تو نسخه جدید اتفاق افتاد:

1- بازسازی دوباره الگوریتم های نور پردازی وبازی با نور در این نرم افزار که واقعا تغییرش رو میتونید  در ویدیویی که در پایین این پست برای دانلود قرار داریم مشاهده کنید.
2- ایجاد سایه های با کیفیت بالا توسط تکنیک Omnishadow.
3- بهبود کیفیت رفلکت در اجسام دارای بازتاب همچون شیشه و رفلکت خیس بودن کف آسفالت در یک روز ابری و بارانی و...
4- ایجاد پرسوناژ های متحرک مونوکروم و دوبعدی در انیمیشن
5- بهبود کیفیت آسمان و ابر با این حال که نقطه ضعف آنچنانی در این زمینه دیده نمیشد ولی بسیار قابل توجه بود.

این چند مورد تنها گوشه ای از تغییرات قدرت بهبود یافته این نرم افزار محبوب بودند و قطعا در حین فعالیت با این نرم افزار متوجه تغییرات گستره تری نیز خواهید شد.

4520508_1460372572.jpg

نکته مضاعفی که جا داره تا در مورد این نرم افزار بهش اشاره کنیم ارائه رندر های استاتیک ( غیر متحرک ) در کمترین زمان ممکن در حد چند ثانیه می باشد و در صورتی که کاربر به نرم افزار فتوشاپ آشنایی و یا در حالت بهتر تسلط داشته باشد می تواند به وسیله این رندر و المنت هایی که لومیون در اختیار قرار می دهد یکه رندر نهایی رو در فتوشاپ ادیت کرده و بسیار چشم نواز کند!

سخن رو در مورد این نرم افزار کوتاه میکنیم و شما رو دعوت میکنیم که ویدیو قرار داده شده در این قسمت رو برای آشنایی بیشتر با قدرت این نرم افزار دانلود کنید و از دیدنش لذت ببرید.
 

دانلود معرفی ویژگی های نسخه جدید Lumion - حجم 11 مگابایت

دانلود فیلم زیبایی از قدرت نورپردازی در نرم افزار لومیون - حجم 13.9 مگابایت

دانلود انیمیشن زیبایی از لومیون که کیفیت سایه ها به خوبی در آن نشان داده شده - حجم 17.6 مگابایت

 

 

 دیدگاه ها

کپچا

1395/09/27 Torn : شما چرا اینقدر حرف های بی بی سی رو باور داری که هر دروغی میگه باور میکنید ؟؟؟تا حالا کم دروغ گفته Øߘ˜ÂŸÃ˜ÂŸÂ˜Â¨Ãñاتون متاسفم.

1395/09/30 Gloriana : I'm impressed! You've managed the almost <a href="http://wffztwtiup.com">implbsisoe.</a>

1395/09/30 Gytha : Thanks for being on point and on tatgre! http://mnufuaj.com [url=http://umryqramt.com]umryqramt[/url] [link=http://jhhour.com]jhhour[/link]

1395/10/02 Celina : Wow, your post makes mine look <a href="http://xykmpsqhbg.com">feeebl.</a> More power to you!

1395/10/02 Adonica : I was so confused about what to buy, but this makes it unbdlstandaere. http://owxpawvdzox.com [url=http://csvzcurji.com]csvzcurji[/url] [link=http://rdhqmvjkww.com]rdhqmvjkww[/link]